V časných geologických dobách, kdy byla Země supercontinent, je i tato módní show sloučena do jednoho subjektu.

Jedna část byla nazvána Pangea, znamenající “všechno o Zemi” a oceán Panthalassa: “Všichno o moři.” Pangaea a Panthalassa jsou jednotící ideje pro kolekci jaro / léto 2015 Mary Katrantzou.

Abstraktní myšlenka evokuje pohyb, tažení a posouvání. V alegorickém vyjádření, zozena na zemi, flóra a fauna, stejně jako se usazují pozice našich současných kontinentů, nabízí kreativní zdrojový materiál. To inspiruje příběh, který vyjádřuje prostřednictvím kombinace naturalistických forem a abstraktních tvarů na svých modelech.

Paleta kolekce se posouvá přes zemité tóny nude, pískovce a mechově olivovou, s pastelovými odstíny korálů, blankytně modrou a mořsky zelenou. Modely mají vzhled hadí kůže tkané python krajkou a listnatý Guipure design.

Fantastické bytosti, mytologické hybridy od země a moře, jsou přeneseny do krajky a nášivek. Komplex z mořských řas a sasanky jsou jako výšivky použité na halenky a šaty. Inspirace zemských tektonických desek a oceánských hřbetů, je přenesena na sérii večerních šatů a kalhot.

Zdroj: FB/Mary Katrantzou
Courtesy of Mary Katrantzou