Americký módní lis, přiletěl na Kubu ve formě fashion show Chanel Resort. Na Kubě tak zakotvila první výletní loď z USA po více než 40 letech. Byli obklopeni davy Havanských obyvatel s high-fiving pozdravy. Historické rozmrazení vztahů mezi Castrovým režimem a USA, je tak hmatatelné již tento týden.

Sedm set hostů společnosti Chanel bylo přijato na open-air pouliční show, kterou doprovázel pestrý konvoje starých amerických aut, značek Buicks, Cadillac a Oldsmobiles. Lidé lemovali ulice, nebo vše sledovali na zchátralých balkónech a střechy. Vše spolu ostře kontrastovalo: komunistická země se super luxusní značkou a ženami, které nosí tuto značku. Ale byli to lidé z Kuby, kteří nastavili atmosféru rozjaření a vzrušení.

Občas je třeba říci, že velkolepé místo jako je Havana může zastínit módní show. Ale s touto show Karl Lagerfeld dosáhl všeho: velkolepý historický přelomu v mezinárodních vztazích a kolekce, která byla relatable, nositelná, nádherně vyrobená a radostně mladistvá.

Karl našel symbol francouzsko-kubánského sladění v kusu oděvu. Např. baret v tomto případě ultra francouzského původu, ale také nevyhnutelně patřil k Che Guevarovi.

Zdroj: FB/Senatus,Chanel
Courtesy of Chanel