Sté výročí první světové války byl oslavou ve Velké Británii, mimořádným symbolem tohoto výročí bylo statisíců keramických máků, které byli v Tower of London. Bylo by překvapením, kdyby tento moment v pop kultuře nikdo v módě uznal. Stejně tak to dávalo smysl, že Sarah Burton pro Alexander McQueen, tak proměnila dějiny do módního prohlášení.

Symbolem její přehlídky tak byla uniforma. Vojenský spolek se tak projevil v armádní zelená a letecké modré, na modelech jsou nárameníky a armádní kapsy a diamantové medaile, které zdobí některé modely. Slova “pravda”, “udatnost” a “čest”, byly důrazně vyobrazeny tučným písmem na bundách a kabátech. Ale byly tu i business modely (i když explodující do abstrakce).

Burton v kolekci odkazuje na Regency, což byl zlom v krejčovské historii, kdy byly armádní uniformy přizpůsobeny pro každodenní život vizionářem Georgem Brummellem.

Máky, které se nosí na vzpomínkový den ve Velké Británii byly vyjádřeny v hedvábných jacquards na obleky a kabáty. Burton také použila anglickou růži jako květinový motiv, kterou tkala do vest.

Zdroj: FB/Alexander McQueen
Courtesy of Alexander McQueen